10.10. Denali – wyzwanie Alaski

Wyprawa w surowych i wymagających warunkach Alaski z plecakiem na plecach, ciągnąc sanie, sypiając na lodowcu… zmierzając ku bezwzględnemu szczytowi Ameryki Północnej – Denali. Tak właśnie trójka śmiałków spędziła piękne czerwcowe dni walcząc z mrozem, wysokością i własnymi słabościami. O zdobywaniu jednego z najbardziej extremalnych szczytów Korony Ziemi, a także o organizacji takiej wyprawy opowiedzą podróżnicy i pasjonaci gór – Sylwia i Szczepan.

Denali Szczepan Brzeski Sylwia Bajek

Denali (McKinley) 6 190 m n.p.m., Alaska, USA – 13/06/2016
CEL 2017: Mount Everest (Czomolungma/ Sagarmatha) 8 848 m n.p.m., Nepal – 04-06/2017 Denali, najwyższa góra Ameryki Północnej uznawana jest obok Mount Everest za jedną z najbardziej wymagających spośród wszystkich wchodzących w skład Korony Ziemi. Wyprawa stanowiła przedostatni cel w drodze do zdobycia pełnej Korony Ziemi przez Szczepana, a także solidne przygotowanie do przyszłorocznej na Mount Everest (projekt: ‘Najmłodsza Polka na Evereście’ -Sylwia).

Denali Szczepan Brzeski Sylwia Bajek

Kilka słów o naszych gościach:

Szczepan Brzeski – Podróżnik, biegacz maratonów i ultra-biegów górskich, pasjonat gór wysokich, przyrody, przestrzenii… Od 2013 roku zdobywa szczyty należące do Korony Ziemi. Na swoim koncie ma już m.in. Denali na Alasce, antarktyczny Masyw Vinsona, Piramidę Carstensz w Papui. Zawodowo od 10 lat doradca i konsultant w zakresie zarządzania, finansowania oraz koncepcji biznesowych przedsiębiorstw. Wykładowca na UJ, AGH, Politechnice Krakowskiej oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Sylwia Bajek – Podróżniczka, miłośniczka wspinaczki skałkowej, fotografii reportażu, poczucia wolności, minimalizmu… Biega maratony, jest stałą członkinią ekipy biegaczy ‘42 do Szczęścia’. Na co dzień studiuje na wydz. Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projektantka wnętrz, identyfikacji wizualnej brandu, marketingowiec. Przygotowuje się do realizacji jednego z największych dotychczasowych wyzwań i marzeń: projektu ‘Najmłodsza Polka na Evereście’ zaplanowanego na 2017 rok.

Denali Szczepan Brzeski Sylwia Bajek

Poniedziałek, 10. października 2016, godz. 19:00
Artefakt Cafe
ul. Dajwór 3, Kraków
www.atlantyda.travel.pl

WSTĘP WOLNY – w zamian za Wasze odwiedziny w barze naszego gospodarza

Nie ma możliwości rezerwacji miejsca – trzeba przyjść odpowiednio wcześniej, kupić piwo/wino/kawę/herbatę i usiąść wygodnie 🙂

Denali Szczepan Brzeski Sylwia Bajek

Autor wpisu: Dominika Dąbrowska

Szefowa Klubu Podróżników Atlantyda. Pasjonatka fotografii i podróży. Zakochana w Buenos Aires, w którym z pewnością kiedyś zamieszka :) Zawodowo związana z branżą nieruchomości - http://bit.ly/DD_RE

Udostępnij wpis na