21.05. B.Jarecka “Trzy bramy Kenii…”

Gorąco zapraszamy na kolejny, w wykonaniu Bogusi Jareckiej, pokaz slajdów z jej drugiego pobytu w Kenii. Była to podróż zupełnie inna, od tej pierwszej – o której Bogusia opowiadała nam w zeszłym roku.
Jak sama Bogusia mówi “3 miesiące spędzone w jednym miejscu, z tymi samymi ludźmi, w tym samym otoczeniu otwierają oczy na inne aspekty życia…” 

Nie zabraknie także kramiku z wyrobami skórzanymi produkowanymi w warsztatach Marleen Cafts w Nyahururu. Wykonują je osoby niepełnosprawne lub byłe dzieci ulicy. W ten sposób, przez swoją pracę artystyczną, zarabiają na swoje utrzymanie. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane warsztatom w Nyahururu.

O Bogusi słów kilka

Bogumiła Jarecka była w Kenii dwukrotnie. W 2011 roku, w kwietniowym numerze miesięcznika Traveler ukazała się jej relacja z pierwszej podróży do Kenii. Drugi pobyt to 3 miesięczny wolontariat we wspólnocie St. Martin w Nyahururu.
Więcej informacji o jej projekcie można znaleźć na: bogumilajarecka.wordpress.com

 

Autor wpisu: Dominika Dąbrowska

Szefowa Klubu Podróżników Atlantyda. Pasjonatka fotografii i podróży. Zakochana w Buenos Aires, w którym z pewnością kiedyś zamieszka :) Zawodowo związana z branżą nieruchomości - http://bit.ly/DD_RE

Udostępnij wpis na