Fotopoznawanie Odc.1 – Nowa Huta

19. maja o poranku spotkaliśmy się na pl. Centralnym, by wspólnie powędrować ulicami Nowej Huty, w ramach naszego nowego cyklu “Fotopoznawanie Krakowa w odcinkach”.

Swoją wiedzą historyczną, pełną czasami niewiarygodnych historii podzieliła się z nami Róża Klijanowicz – zaprzyjaźniona z Atlantydą przewodniczka. Gosia Pióro wraz Zygmuntem Novakiem, z warsztatów “Przygoda z fotografią” przygotowali dla nas zadanie fotograficzne – “Rzecz zwykła w sposób niezwykły”.

Pierwszy przystanek mieliśmy na Alei Róż, gdzie posłuchaliśmy historii założenia Nowej Huty, jak i historii samego pomnika Lenina. Aleja Róż, w ten słoneczny sobotni poranek pełna była odpoczywających mieszkańców tej dzielnicy, którzy chętnie z nami rozmawiali, pozowali do zdjęć – czy to Pani sprzedająca obwarzanki, czy trzech sympatycznych Panów. Spacerowaliśmy dalej ulicami Nowej Huty, osiedlem Szklane Domy, a gdy dotarliśmy do miejsca gdzie rozpoczęło się dzieło budowania tej dzielnicy, czekała na nas tam inna niespodzianka. Grupa IDIGITALE kręciła film, w ramach “48h project” a ich aktorami była urocza para, jadąca równie uroczym samochodem 🙂 Możecie sobie wyobrazić ten atak “paparazzi” 😉 Na naszej drodze tego dnia był jeszcze najstarszy nowohucki cmentarz, oraz dla wielu zaskakujące miejsce jakim są łąki nowohuckie. Czas gonił, w brzuchach zaczęło burczeć więc udaliśmy się do Restauracji Stylowej na Alei Róż.

“Spożywaniu posiłków” towarzyszyło wspólne oglądanie zdjęć, z których każdy chętny zgłaszał później zdjęcia konkursowe. Spośród nadesłanych zdjęć, został wybrany zwycięzca – kto nim jest? Przekonacie się w poniedziałek, 04. czerwca o 21:00 po naszym najbliższym slajdowisku, zapraszamy!

A tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć autorstwa Agnieszki Szuwarzyńskiej, Barbary Reguckiej, Bogusi Jareckiej, Ewy Dudzińskiej, Ewy Nagraby, Dominiki Dąbrowskiej i Macieja Cybulskiego.