GRUZJA – wyprawa konno-fotograficzna

Gruzińskie bezdroża konno?
Warsztaty fotograficzne w Gruzji?
Brzmi wyjątkowo!
A jak to wszystko połączyć jeszcze w jedną wyprawę, to brzmi jak spełnienie marzeń. Może być Twoich 🙂

GRUZJA – KONNE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W WASZLOWANI

19.04.2016 – 25.04.2016

 

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

WASZLOWANI to rozległy płaskowyż w południowo-wschodniej Gruzji przy granicy z Azerbejdżanem, w dolnym biegu rzeki Alazani. Zajmuje sporą część Kachetii, regionu słynącego z żyznych gleb, wspaniałych owoców i przede wszystkim doskonałych win. Ale Waszlowani różni się od reszty Kachetii, o wiele bardziej przypomina sąsiedni Azerbejdżan – czasem bywa określany jako „gruzińska sawanna” lub „półpustynia”. Latem temperatury przewyższają 40 stopni a żar lejący się z nieba wypala trawę do gołej ziemi. Ale jesienią lub wiosną, kiedy faliste równiny pokrywają się kobiercem zielonych traw i wielobarwnych kwiatów, jest inaczej. Pustynia ożywa – pojawiają się stada ptaków migrujących w odwiecznym cyklu natury. Także konie, owce i bydło tuszyńskich pasterzy, którzy każdego roku jesienią przepędzają swoje stada z letnich pastwisk w odległej Tuszetii na waszlowańskie równiny.
To idealne miejsce na kilkudniową konną włóczęgę wiosną i jesienią, kiedy w Polsce jest zimno i deszczowo.

Organizator: krakowskie biuro podróży Eko-Tourist (http://www.eko-tourist.krakow.pl/)

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

Pomysł i prowadzenie:

Jacek Jasiński (www.nomadiclife.eu) – z wykształcenia architekt i archeolog, ale z zamiłowania koniarz
i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, eksploruje boczne drogi wielu krajów Europy i Azji. Nie lubi typowych miejsc odwiedzanych przez turystów. Do Gruzji wraca każdego roku, podróżując bezdrożami na różne sposoby – samochodem terenowym, pieszo a najczęściej i najchętniej konno.

Dominika Dąbrowska (www.atlantyda.travel.pl) – z zawodu i pasji fotograf oraz specjalista marketingu nieruchomości. Od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne oraz krakowski Klub Podróżników Atlantyda Jej pasją są podróże i taniec, który często wyznacza podróżnicze szlaki. Duszę skradł jej Bajkał a serce pozostawiła na ulicach Buenos Aires. Prawdziwym i niespodziewanym odkryciem była dla niej Gruzja, zaś spełnieniem marzeń konno-fotograficzna wyprawa jej bezdrożami.

Gruzja Jacek JasińskiTermin:
19.04.2016 – 25.04.2016

Ramowy program trampingu

dzień 1: 4:50 Przylot do Kutaisi. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Przejazd do Dedoplistskaro (lokalnymi środkami transportu). Po drodze około godz. 8:00 przerwa na śniadanie. 13:00 planowany przyjazd do Dedoplistskaro, wizyta w dyrekcji Parku Narodowego (formalności, przepustki), odpoczynek. 18:00 przejazd do osady pasterskiej, przeszkolenie w zakresie turystyki konnej dotyczące m.in. podróżowania w specyficznych warunkach pustynnych, siodłania, troczenia koni wierzchowych i jucznych, biwakowania. Przydział koni i sprzętu (każdy uczestnik jest odpowiedzialny za powierzony sprzęt i wierzchowca).  20:00 obiadokolacja, nocleg w namiocie.

dzień 2-5: konna wędrówka po Waszlowani – dokładna trasa ustalona zostanie bezpośrednio przed rajdem po konsultacji z dyrekcją Parku Narodowego (zależy od warunków pogodowych i pozwoleń). Schemat ramowy dnia konnej wędrówki – 8:00 śniadanie, pakowanie  sprzętu, siodłanie koni. 11:00 wymarsz. 13:00 popas (około 1 godziny), 18:00 przejazd na miejsce noclegu, rozbijanie obozowiska, przygotowanie posiłku (obiadokolacja). Wieczór przy ognisku. Nocleg w namiocie lub bungalowach Parku Narodowego.

dzień 6: 9:00 śniadanie, pakowanie bagaży, 11:00 wyjazd w kierunku Tbilisi (lokalne środki transportu – samochód terenowy). Po drodze zwiedzanie Dawit Gareja – słynnego kompleksu klasztornego na granicy z Azerbejdżanem. 18:00 przyjazd do Tbilisi, zakwaterowanie, obiadololacja w restauracji, wieczorne (i nocne) zwiedzanie miasta

dzień 7: 9:00 śniadanie, kontynuacja zwiedzania Tbilisi 20:00 Pożegnalna kolacja w Tbilisi, 21:30 przejazd do Portu lotniczego w Kutaisi. Wylot późno w nocy, przylot nad ranem do Katowic.

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

 

Warsztaty Fotograficzne

 Konna wędrówka przez Waszlowani połączona będzie z warsztatami fotograficznymi.

 W programie m.in.:

 • znaczenia podstawowych pojęć w fotografii – czas naświetlania, przysłona, głębia ostrości, ISO
 • obsługi własnych aparatów fotograficznych oraz świadome rozróżnianie trybów auto i manualnych – Av (A), Tv(S) i M; ustawienia czasu i przesłony.
 • zagadnień dot. światła w fotografii – pora dnia, źródła światła, światło zastane czy sztuczne
 • kadrowania i kompozycji obrazu, świadomy wybór tematu zdjęć
 • przygotowania siebie i sprzętu do podróży – czego naprawdę potrzebujesz, jak się przygotować do wyjazdu, tematyka zdjęć i sprawdzone praktyki w trakcie podróży

A wszystko to będzie przeplatane praktycznym wykorzystaniem wiedzy i fotografowaniem w trakcie wyprawy.

Dodatkowo, ostatni dzień wyprawy to praktyczne wskazówki dot. fotografowania architektury, oraz ich zastosowanie w trakcie zwiedzania Tbilisi.

Najważniejsze zagadnienia warsztatów:

 • Portret w podróży – z ukrycia czy pozowany? Jak nie bać się ich robić?
 • Krajobraz – przemyślany kadr czy banalna pocztówka?
 • Wschody i zachody słońca – jak je okiełznać?
 • Architektura miasta i jej oblicza

Program warsztatów będzie odpowiednio dostosowywany do stopnia posiadanej wiedzy przez uczestników.

 

Uczestnicy warsztatów Dominiki piszą tak:

Na Warsztatach z Tobą, Dominiko,
dostałam to co chciałam!

Przede wszystkim nie wrócę już do trybu Auto na moim aparacie. Wszystkie „trudne słowa” wyjaśniłaś tak, że w końcu wiem co znaczą.
Jestem bardzo zadowolona z warsztatów!
Tak naprawdę ostatniej nocy śniło mi się kadrowanie zdjęć w jakimś fajnym starym miasteczku 🙂

A to oznacza jedno – zmieniasz myślenie o zdjęciach o 180 stopni! Już nie cykam zdjęć jak leci, teraz FOTOGRAFUJĘ!

Dziękuję!
/Magda Wojciechowska

  Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

Cena:

2200 zł + 220 USD

Cena zawiera:

transfer samochodem/busem, lokalne środki transportu

wynajem koni wyposażonych w siodła typu kaukaskiego, ogłowia i sakwy bagażowe, oraz konia jucznego wyposażonego w sakwy do transportu sprzętu obozowego

opieka miejscowego gruzińskiego przewodnika wraz koniem  (w zależności od ilości uczestników jednego lub więcej)
noclegi w namiotach (3 noce) i bungalowach Parku Narodowego (2 noce)

nocleg w Tbilisi w pokojach 2 osobowych (łazienki wspólne)

wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)

wyżywienie w czasie rajdu konnego (śniadania i obiadokolacje przygotowywane wspólnie w warunkach biwakowych)

opiekę polskiego pilota/przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK

ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

przelotu samolotem do Kutaisi lub Tbilisi (w zależności od promocji 400-1000 zł – cena zależy od terminu rezerwacji – generalnie im bliżej lotu tym drożej)
transferu z lotniska w Kutaisi do Tbilisi i z powrotem (koszt około 30 zł w jedną stronę wygodnymi busami serwisu lotniskowego – szczegóły do ustalenia z pilotem przed wyprawą)

wydatków natury osobistej

wstępów do zwiedzanych obiektów (większość z nich jest darmowa)

ewentualnego noclegu w Kutaisi przed wylotem do Polski

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

Płatność ceny:

 • Zaliczka w wysokości 660 zł płatna do 01.03.2016 na konto organizatora Eko-tourist
  (numer konta podany zostanie na formularzu zgłoszeniowym)
 • Kwota 1540 PLN płatna do 01.04.2016 przelewem na konto organizatora (j.w.)
 • Kwota 220 USD płatna gotówką pilotowi w dniu przybycia do Gruzji

Każda osoba indywidualnie kupuje bilet Katowice – Kutaisi – Katowice.

Z osobami, które wpłacą zaliczkę do dnia 1 marca  będziemy w stałym kontakcie, w celu przekazania informacji o promocyjnych cenach i ewentualnej grupowej rezerwacji miejsc.

Dla osób, które chciałyby lecieć w innym terminie lub innym lotem (np. Warszawa-Tbilisi) ustalone zostanie miejsce spotkania w Tbilisi – szczegóły (warunki, godzina, miejsce) do ustalenia indywidualnie.

 

Ważne informacje

 Minimalna ilość uczestników – 10 osób.

Uczestnicy rajdu konnego powinni posiadać przynajmniej podstawowe umiejętności jazdy konnej w terenie oraz obycia z końmi. Przeszkolenie z obsługi, siodłania, pielęgnacji itp. wierzchowców w warunkach rajdu górskiego odbędzie się pierwszego dnia trampingu po przybyciu do Waszlowani.

Trasa rajdu konnego opisana w planie ramowym jest propozycją która może ulec modyfikacji (wydłużenie lub skrócenie, zmiana przebiegu) w przypadku:

 • załamania pogody (opady deszczu, śniegu) stwarzającego niebezpieczeństwo dla uczestników i koni
 • braku możliwości przejazdu danymi odcinkami szlaku (wezbrane potoki, osunięcia skał i ziemi)
 • życzenie wszystkich uczestników rajdu – w zależności od stopnia kwalifikacji i możliwości (trasa alternatywna do ustalenia na miejscu pierwszego dnia po przeszkoleniu)

Oferta została stworzona w oparciu o loty Katowice-Kutaisi (przylot wtorek, wylot wtorek). Istnieje możliwość transferu w tym samym dniu części uczestników lub całej grupy z innego miejsca położonego na trasie Kutaisi-Tbilisi bez zmiany kosztów po uprzednim ustaleniu szczegółów z biurem podróży i pilotem.

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

Uwaga

Przed wyjazdem dla osób zainteresowanych odbędzie się spotkanie integracyjne w formie krótkich warsztatów podstaw turystyki konnej w stajni Kontur Małobądz (obrzeża Pustyni Błędowskiej). O szczegółach (termin, forma i koszty) spotkania poinformujemy w terminie późniejszym.

Osoby które chciałyby przed wyjazdem przygotować się indywidualnie w zakresie obsługi konia, jazdy konnej terenowej itd. mogą skontaktować się z Jackiem Jasińskim i umówić na trening jazdy konnej w terenie. Szczegóły na priv.

Kontakt:

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

Gruzja wyprawa konna, wyprawa fotograficzna

 

Autor wpisu: Dominika Dąbrowska

Szefowa Klubu Podróżników Atlantyda. Pasjonatka fotografii i podróży. Zakochana w Buenos Aires, w którym z pewnością kiedyś zamieszka :) Zawodowo związana z branżą nieruchomości - http://bit.ly/DD_RE

Udostępnij wpis na