Wyprawy i Imprezy pod naszym patronatem

Chcemy Wam polecić strony, blogi zaprzyjaźnionych z nami podróżników, których zawsze gdzieś “niesie”. Jak nie są obecnie w podróży, to wkrótce tam będą!


Serdecznie zapraszamy na KciukFestival Autostopowe Opowieści – pierwszy w Polsce festiwal podróżniczy stricte autostopowy, który odbędzie się 5-6 kwietnia 2014 r. w auli głównej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie przy al. Jana Pawła II 78.

kciukfestival logo wersja ost www

Wstęp wolny! Tam trzeba być!

Natomiast do końca lutego zapraszamy wszystkich fanów podróży za jeden uśmiech do zgłaszania się do tego niesamowitego wydarzenia! Nie może Was tam zabraknąć!

W KciukFestivalu można wziąć udział w dwóch kategoriach:
1) prezentacja wyprawy poparta materiałem zdjęciowym i/lub filmowym,
2) krótka relacja filmowa (do 5 min).
[szczegóły dotyczące kategorii opisane są w Regulaminie]

Regulamin oraz Formularze Zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej festiwalu  i na fanpejdżu.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: kciukfestival@gmail.com


Odkryjmy Amerykę na nowo!

Odkryjmy Amerykę na nowo!

mapaTo projekt wyprawy samochodowej od wodospadu Niagara na granicy kanadyjsko-amerykańskiej do wodospadu Iguacu na granicy brazylijsko-argentyńskiej, która ma na celu „odkrycie” pomijanych w popularnych przewodnikach miejsc w USA, Meksyku, Belize, Gwatemali, Salwadorze, Hondurasie, Nikaragui, Kostaryce, Panamie, Kolumbii, Ekwadorze, Peru i Brazylii.

Przejedziemy 21 tys. km i zwiedzimy 13 państw poznając m.in. „matkę dróg”, kaniony szczelinowe, wybrzeże Pacyfiku, zabytki cywilizacji Majów, „morską dziurę”, najwyższe wulkany; przemierzając Dolinę Śmierci, Autostradę Panamerykańską, Andy, Amazonię i w końcu poznając dwie wielomilionowe metropolie Nowego Yorku i Rio de Janeiro oraz najpotężniejsze wodospady, które będą stanowiły klamrę wyprawy.

logoZapraszam wszystkich chętny do udziału w przygotowaniach i samej wyprawie na:
www wyprawy oraz na fanpejdżu.


STOP! Zacznij marzyć!

STOP! Zacznij marzyć!

Latem 2014 r. (po obronie pracy magisterskiej!) Natalia i Piotrek wyruszą w swoją autostopową podróż dookoła świata w projekcie “STOP! Zacznij marzyć!”. Spełniając swoje największe marzenie, chcą INSPIROWAĆ innych do odkrywania i realizowania marzeń, nie tylko podróżniczych!
Pragną udowodnić to, czego nauczyły ich dotychczasowe autostopowe wyjazdy, że NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH! Wystarczy tylko odpowiednio mocno chcieć!

Plan wyprawy: Autostop to wolność i spontaniczność, ciężko zaplanować kilka przyszłych lat życia… Nie wiemy, na jak długo wyjeżdżamy, ale cieszymy się, że w końcu nie będziemy mieli żadnych ograniczeń czasowych. Kiedy przyjdzie pora wracać, wrócimy. Myśli wciąż krążą wokół Ameryki – początkowo południowej, teraz myślimy nad rozpoczęciem
podróży w Kanadzie, żeby dalej móc poznać oba kontynenty podążając na południe. Jednak zanim do Ameryki, chcemy na początek odbyć kilkumiesięczną podróż po Polsce, by odkryć miejsca wciąż przez nas nieodkryte, mowa głównie o parkach narodowych i miejscach przyrodniczych. Planujemy spływ Narwią, Biebrzą, Rospudą lub Czarną Hańczą, rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich, górskie wędrówki.
Wszyscy wyjeżdżają jak najdalej, my chcemy na początek lepiej poznać, to co nasze!

Więcej o wyprawie na www i fanpejdżu Natalii i Piotrka
www.facebook.com/stopzacznijmarzyc
www.stopzacznijmarzyc.wix.com/autostopem

 


Silk Road AdventureSilk Road Adventure
To nie tylko wyprawa w odległe krainy, lecz również podróż przez historię jednego z najważniejszych szlaków handlowych świata. Jedwabny Szlak. Od zarania dziejów działał na wyobraźnię wielu podróżników i wojowników. Łączył tajemniczy Orient z Europą. Janusz Stępień i Kasia Michalak z grupą przyjaciół postanowili odrodzić ducha tej trasy… Od Warszawy przez Ukrainę, Rosję, Tadżykistan i wiele innych krajów aż do granicy z Chinami. Ale również od Taszkientu przez Uzbekistan, Turkmenistan, Armenię, Turcję z powrotem do Europy…
Ponad 20 tys. km na współczesnych rumakach – motocyklach.
Na stronach wyprawy będziemy przypominali postacie historycznych, ale też współczesnych podróżników którzy zmierzyli się z trudami Jedwabnego Szlaku. Chcemy, by strona wyprawy stanowiła swoiste kompendium wiedzy o krajach jakie leżą na tej trasie.
Zapraszamy wszystkich na naszą stronę oraz… do współpracy – ponieważ musi to być nasze wspólne dzieło.

www.silkroadadventure.pl
Fanpejdż: SilkRoadAdventure


aplakat czarny Kaszebe Sybir

 

Projekt „Kaszëbë-Sybir 2013: w poszukiwaniu śladów kaszubskich zesłańców na Wschodzie” składa się z dwóch elementów: kampanii edukacyjno-promocyjnej oraz wyprawy podróżniczej na teren byłego Związku Sowieckiego. 21 sierpnia czworo Pomorzan wyruszy z Gdańska w kierunku Jedwabnego Szlaku i Syberii. Odwiedzą dziesięć państw na dwóch kontynentach, pokonają dwanaście granic i piętnaście tysięcy kilometrów. Celem projektu jest promocja Kaszub oraz przypomnienie
i upamiętnienie „pomorskiej obławy”: ponad piętnastu tysięcy polskich mieszkańców Pomorza, w tym kilku tysięcy Kaszubów, zesłanych przez Sowietów na Wschód w 1945 roku.

Uczestnicy: Ewa Popiel, Piotr Bejrowski, Łukasz Kalociński, Grzegorz König
Więcej o wyprawie na: www.facebook.com/KaszebeTeam

 


aplakat_bez_sponsorowWyprawa autostopem dookoła świata “Przez Kontynenty”

Jesteśmy szóstką studentów różnych kierunków wrocławskich uczelni, których łączy marzenie rocznej podróży autostopem dookoła świata. Podróży, która zapewni nam przeżycia i radości, które będziemy pamiętać przez wiele lat. Pomysł narodził się podczas jednej ze wspólnych podróży w czasie wakacji w 2012 roku. Od tego czasu nasze życie kręci się wokół przygotowań do wyprawy, w którą wyruszymy na początku wakacji 2013.

Wyruszyć chcemy z Wrocławia w kierunku południowo-wschodnim, dojechać do Turcji, a następnie do Iranu. Kolejnym krajem na trasie jest Pakistan, jednak świadomi możliwych trudności w otrzymaniu pakistańskiej wizy, dopuszczamy też możliwość lotu z Iranu do Indii – wszystko okaże się w Iranie. Z Indii pojedziemy dalej na wschód odwiedzając niektóre z krajów takich jak Nepal, Bhutan, Bangladesz, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur czy Indonezja. Z Indonezji będziemy chcieli dostać się do Australii, próbując szczęścia z tzw. “jachtostopem”. W Australii prawdopodobnie zostaniemy kilka miesięcy pracując i zarabiając na dalszą podróż.”

Więcej o wyprawie:
www.przez-kontynenty.pl
 
www.facebook.com/przezkontynenty


Keep Calm And Drive To Mongolia
logonaszePomysł na wyprawę do Mongolii zrodził się 2 lata temu, po obejrzeniu w TV programu poświęconemu rajdowi po Bałkanach starymi trabantami. Początkowo podeszliśmy do tego bardzo humorystycznie, jednak z biegiem czasu zaczęliśmy zastanawiać się, nad wzięciem udziały w podobnej imprezie. Jak wiadomo, Internet jest źródłem nieograniczonej wiedzy i tam znaleźliśmy informacje o podobnym rajdzie, tyle tylko, że do Mongolii… Impreza organizowana jest przez fundację non-profit  Mongolia Charity Rally (http://mongolia.charityrallies.org/). Rajd jest w 100% charytatywny. Jest on  narzędziem organizacji charytatywnej GoHelp (www.gohelp.org.uk). Pierwszy taki rajd odbył się w 2007, do tej pory udział w nim wzięło 270 drużyn, ok.750 osób, podarowało 240 pojazdów (karetek pogotowia, wanów, samochodów 4×4) i  przyczyniono się do zebrania 387 tysięcy funtów.

Cel rajdu jest charytatywny, przekazujemy na potrzeby mongolskiej oświaty oraz służby zdrowia 1000 funtów oraz samochód, którym odbędziemy tą podróż. Naszą wyprawą pragniemy zwrócić uwagę na problemy rozwijającej się Mongolii oraz byłych krajów Związków Radzieckich. Chcemy również poczuć smak przygody i wyprawy, poznać nowych ludzi, nowe kultury i ich zwyczaje oraz spróbować różnorakiej kuchni.

Wyprawę odbędziemy samochodem typu van marki Suzuki (Curry).

 Data początku i zakończenia wyprawy: startujemy 6 lipca 2013 roku w centrum Londynu. Daty zakończenia nie znamy, ponieważ trudno jest przewidzieć dokładną datę. Mamy już zakupione bilety powrotne na samolot, jednak mamy możliwość zmiany daty lotu, co najmniej 24 godziny przed odlotem. Dajemy sobie jednak spokojne 4 tygodnie podróży.

Miejsce wyprawy: docelowym miejsce miejscem wyprawy jest Mongolia, finisz odbędzie się w stolicy kraju Ułan Bator. Po drodze odwiedzamy: Wielką Brytanię, Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, Austrię, Włochy, Słowenię, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan i Rosję.

Fanpejdż wyprawy


Jolly Wanderer czyli Dziki Galop na Singapur

Niektórzy opływają świat dookoła łódką, inni zapuszczają się na lodowe pustkowia biegunów, jeszcze inni zdobywają najwyższe szczyty naszej planety, a nieliczni wznoszą się w statkach kosmicznych ponad sklepienie niebieskie. My zdecydowaliśmy się na podróż bardziej dla nas realną, patrząc przez pryzmat naszych funduszy i doświadczeń. Postanowiliśmy pojechać do Singapuru… autostopem.

Kiedy już osiągniemy nasz cel, przyjdzie kolej na Pekin. Również stopem. Następnie czeka nas długa jazda koleją transsyberyjską do samej Moskwy, jednak z dłuższym postojem w Mongolii. Po powrocie do Europy – powrót do kraju. Proste? Czy tylko my widzimy w kształcie naszej wyprawy dzika?:)

Więcej o nas na http://www.jollywanderer.pl


Pozytywne zakręcenie! Czyli Red Hot Rally Girls w akcji!


Team Red Hot Rally Girls  czyli Hanna Zasada i Dorota Kalisz.

 Dwie miłośniczki podróży, bałkańskich klimatów i extremalnych wrażeń startują w 6 edycji  ZŁOMBOLU – wyprawie samochodami komunistycznej produkcji pomagając w ten sposób dzieciakom ze Śląskich domów dziecka!

Ruszamy już 15 września z Katowic do Grecji, cel Archaia Olimpia!  Trasa rajdu wiedzie poprzez Słowację, Węgry, Słowenię, Bośnię, Chorwację, Czarnogórę, Albanię do Grecji. Przed nami 5 tysięcy kilometrów – to wyzwanie dla naszej 22- letniej Skody Favoritki! Mimo wszystkich obaw pokażemy, że da się dojechać do wyznaczonego celu!

Zbieramy na dzieci, udostępniając Darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszej Skodzie. W zamian za wpłacone pieniądze na konto akcji mogą umieścić swoje logo firmowe i inne wymysły na naszym samochodzie. 100% wpłat jest wykorzystane na niezbędne rzeczy dla dzieci z domów dziecka!

Wyjazd opłacamy we własnym zakresie. Zakup auta, wpisowe, przygotowanie auta do wyjazdu, paliwo, noclegi, opłaty za autostrady, promy, naprawy po drodze, lawety (oby nie były potrzebne J), naklejki! Nie ma jakiegokolwiek finansowego wsparcia dla uczestników! Wszystkie wpłaty na konto fundacji idą wyłącznie na dzieci…

Mapa przejazdu Złombolic

Powodzenia dziewczyny!

 

Więcej informacji : http://www.zlombol.pl i  www.facebook.com/Red.Hot.Rally.Girls


1276 to roboczy tytuł Filmu dokumentalnego, który powstanie podczas przejazdu Jerrego i Gosi w ramach akcji 80 rowerów dookoła Europy  realizowany przez Stowarzyszenie Travelling Insiration.
1276 to również orientacyjna liczba kilometrów, która maja do przejechania podczas założonej trasy z Zakopanego do Chorwacji.
Jerry i Gosia poznali się przypadkowo na facebook’u, widzieli się zaledwie raz na żywo, ponieważ Jerry, na co dzień mieszka i pracuje w Paryżu.  Wyruszają 14 lipca 2012 roku. Tego dnia w Zakopanem odbywać się będzie Tour de Pologne.
2 młodych ludzi o odmiennych osobowościach, mentalności kulturowej i poglądach, ponad tysiąc kilometrów, 6 krajów: Francja, Polska, Słowacja, Węgry, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja. Ok 100km trasy dziennie, co powinno zająć 14 dni. Będziemy z kamera towarzyszyć im przez całą podróż. Co się wydarzy po drodze? Przygoda na pewno! Może i wielka przyjaźń, która będzie się nawiązywała z upływem akcji i przejechanych kilometrów. Przepiękne krajobrazy. Nowo poznani ludzie. Ciekawe smaki.

Aktualności z trasy: http://1276km.wordpress.com/


 

Adventure: Globe to projekt podróżniczy oparty na wyzwaniach. Każdy z nas ich potrzebuje. Wyzwanie zawsze jest przygodą a to właśnie dzięki nim nasze życie nie jest nudne. Niezależnie czy wyzwaniem będzie ukończenie maratonu, wejście na szczyt Kilimandżaro, opanowanie mandaryńskiego, awans w pracy czy zrobienie idealnej kanapki 😉 Wyzwaniem może być nawet najbardziej prozaiczna czynność – wszystko zależy od tego jak do niej podejdziemy.

Pierwszy etap tego podróżniczego projektu, którego pomysłodawcą jest Kuba Sarata będzie realizowany w bajkowej wręcz scenerii Islandii.

Iceland Adventure to jedno z najdłuższych indywidualnych przejść przez Islandię. Ponad miesiąc samotnego trekkingu, ponad 550 km marszu przez najbardziej fotogeniczne miejsce na Ziemi.

Zapraszamy na Blog Iceland Adventure 2012 oraz Fanpage Adventure: Globe

 


PromoAfryka 2012 – interdisciplinary field study tour on global health (10 IV-12 V)
W najbliższych dniach sześcioro studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (Agata Kahan, Barbara Kwaciszewska, Paulina Rolska, Aleksander Adamus, Piotr Pyzik, Marcin Ważny) kształcących się na kierunkach zdrowie publiczne,  etnologia i antropologia kulturowa oraz geografia z turystyką wyrusza do Afryki w ramach interdyscyplinarnej wyprawy naukowej PromoAfryka. Opiekunem naukowym i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest dr hab. med. Krzysztof Krajewski-Siuda,  kierujący Zakładem Promocji Zdrowia Collegium Medicum UJ.
Wyprawa ma cele naukowo-studyjne, w tym czynny udział studentów oraz pracowników naukowych Instytutu Zdrowia Publicznego w  13. Światowym Kongresie Zdrowia Publicznego, którego tematem przewodnim jest „Towards Global Health Equity: Opportunities and Threats” w Addis Abebie /Etiopia/. Uczestnicy przeprowadzą także badania terenowe wśród 12 plemion zamieszkujących południową część Doliny Omo w Etiopii. Przewiduje się też odwiedziny w Szkole Zdrowia Publicznego w Nairobi /Kenia/, oraz zapoznanie się z programami promocji zdrowia i profilaktyki chorób tropikalnych w polskiej misji w Kiabakari /Tanzania/. Podczas trzech tygodni trwania tego projektu zebrane zostaną materiały do trzech prac dyplomowych (jednej licencjackiej, dwóch magisterskich) oraz materiały multimedialne na potrzeby wystawy fotograficznej w Collegium Maius UJ.

Więcej o wyprawie: www.promoafryka.pl


BARAN NA ROWERZE – ANNA BARAN

Szalona wyprawa, bo na rowerze, samotnie i dziewczyna. 100 dni. Prawie 8 000 kilometrów. Mapę, plan podróży , listę ekwipunku, a od czerwca aktualne wiadomości z trasy znajdziecie na stronie: barannarowerze.blogspot.com


ŚWIAT  TO ZA MAŁO – PAWEŁ KOŚCIELNIAK
Wyprawa „Świat to za mało” ma na celu poznanie istoty miłości, pierwszym z jego elementów będzie przejście szlaku św. Jakuba którego dziś stale  pokonują dziesiątki tysięcy pielgrzymów. Szukanie pytań o miłość jest moim założeniem. Chciałbym poznać różne jej oblicza, wyczytywać je z ust osób spotkanych na szlaku. Chce zobaczyć na własne oczy jak miłość w życiu człowieka pomaga mu nosić góry. Poznać jej charakter, jej atrybuty, cechy. Czym może być miłość i w czym jej szukać. Ponoć jest zarówno siłą budującą jak i niszczącą. Na wszystkie te pytania ta podróż ma mi dać odpowiedź a jeśli nie to wskazówkę gdzie ją mogę znaleźć. Być może Santiago okaże się wyłącznie początkiem. Kto wie? Jedno wiem miłość jest olbrzymią nieokiełzaną siłą, która wciąż skrywa wiele sekretów i tajemnic. A teraz na pokaże wam jak moja przygoda w założeniu będzie wyglądać. Od ogółu do szczegółu. Otóż. Na początek przemierzam drogę do Francji(Saint-Jean-Pied-de-Port) autostopem,nie przypadkowo, ale to później, Następnie już z Francji wyruszę  pieszo. Przez Pireneje, półpustynię, bagna do Santiago De Compostela. Do Grobu św. Jakuba.
Sam nie wiem, czy powrócę z tej drogi. Czy po zakończeniu pójdę gdzieś dalej. I to jest piękne. Nie wiem jaki będę po Camino.
https://www.facebook.com/SwiatToZaMalo


NA HANDBIKE’U KOBIETA NA PICO DEL VELETA
Pod takim hasłem w 01.10.2012 r. grupa zaprzyjaźnionych ludzi z pasją ma zamiar „przełamać bariery” społeczne i udowodnić, że niepełnosprawność może stać się siłą do pokonywania wyzwań. Inspiracją dla takich przedsięwzięć są słowa Thora Heyerdahla. „Granice? Nigdy nie widziałem żadnej. Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi”.
Podstawowym celem wyprawy jest przejazd na specjalnym rowerze napędzanym siłą rąk przez Karinę Jasińską przez najwyższe przełęcze leżących w paśmie Sierra Nevada w Południowej Hiszpanii, między innymi zdobycie szczytu Pico del Veleta (3392 m n.p.m.). Wyjazd ten organizowany jest przez podróżnika Karola Kleszyka oraz Fundację „Bariera”.
UCZESTNICY:
Karina Jasińska jest studentką II roku psychologii i nie zamierza rezygnować ze swoich marzeń. Jej hart ducha i silna wola może być przykładem dla innym ludzi jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Karina w wieku 16 lat była uczennicą technikum lotniczego, chciała zostać pilotem i podróżować po świecie. Niestety, w wyniku zakażenia centralnego systemu nerwowego, straciła władzę w nogach, dzisiaj porusza się na wózku. To nie przeszkadza Jej realizować swoich wielkich pasji, jakimi są: sport i podróże.
Organizatorem całej wyprawy jest zapalony miłośnik i podróżnik Karol Kleszyk. Ma na swoim koncie wiele wypraw. Dwa lata temu wraz z kolegą przejechali pustynię Gobi w Mongolii ( 1600km w 16 dni). Tego lata wraz z Szymonem podróżnicy przejechali ponad 1000 km z niewidomym Pawłem po bezdrożach Ameryki Południowej zdobywając pustynię Atacama, Salar Uyuni, wulkan Mirador de Caltama oraz sześciotysięcznik Huayna Potosi.
Szymon Świrta – lekarz sprawujący medyczną pieczę nad uczestnikami wyprawy. Jest uczestnik wielu wypraw nie tylko rowerowych do Chin, Mongolii, Rosji, Hiszpanii.
Patronem honorowym wyprawy jest Akademia Ignatianum w Krakowiei znany himalaista Jacek Teler.
Więcej informacji na: www.wyprawyrowerem.pl


Troje przyjaciół z Rybnika już wkrótce wyrusza w swoją pierwszą motocyklową wyprawę – w Bałkany. 13 państw, 8 tys. km w siodle i główny cel: Istambuł!

Zapraszamy na www.wyprawaistambul.pl


Polecamy stronę Bartka Piziaka – geografa, wykładowcy i pilota wycieczek.
Bartek w podróżowaniu ceni sobie najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się – uwielbia jeździć autostopem 🙂 Zatem na jego stronie znajdziecie sporo ciekawych zdjęć z jego wyjazdów i nie tylko. Jest też organizatorem imprez podróżniczych – Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie, Travenaliów w Krakowie i Festiwalu FMP na Gorczańskiej Chacie w Gorcach!

Zaglądajcie zatem na http://bartekpiziak.com


31 X Magda i Marcin Musiałowie rozpoczynają “Tańce Wśród Piratow”! Jest to projekt podróżniczo-charytatywny: nasi Podróżnicy będą poszukiwać pirackiego skarbu i podążać szlakiem salsy – od Wenezueli, przez Kubę i Dominikanę, aż po należące do Panamy Wyspy San Blas; w styczniu powrócą do Polski i wraz z Fundacją Jaśka Meli “Poza Horyzonty” zorganizują wystawy fotografii, kiermasze pamiątek z Karaibów i koncerty charytatywne w kilku miastach Polski, na rzecz rehabilitacji Kamila Misztala. Wyprawie patronuje m. in. Klub Atlantyda i Radio Plus, a bilety lotnicze zasponsorował portal “WhyNotFly”.
Ich przygotowania, a następnie przygody można śledzić pod adresem: http://www.magdaimarcin.pl

 


Bogusia Jarecka i jej blog poświęcony wolontariatowi w Kenii! Popieramy takie aktywności i Was do nich zachęcamy!

Wiecej informacji znajdziecie pod adresem: http://bogumilajarecka.wordpress.com/

Zachęcamy do wsparcia jej wyjazdu na wolontariat do Afryki. Bogusia organizuje pokazy slajdów, by zebrać potrzebne fundusze, dodatkowo sprzedaje wyroby afrykańskie wykonywane podczas warsztatów Marleen Crafts w Nyahururu.

Już rozpoczęła swój kenijski wolontariat i możecie śledzić jej wpisy na blogu, polecamy!


Magda Pydo z przyjaciółmi wyruszyła w podróż dookoła świata!

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

http://www.ourownadventure.com/

 

 


Do grona naszych podróżujących klubowiczów dołącza ekipa http://autostopemkuwolnosci.pl

Z przyjemnością obejmujemy patronatem ich wyprawę!