19.09. Peru i Boliwia – Przygoda na wysokości

Serdecznie zapraszamy na opowieści Grzegorza Kłeczka z wyprawy do Peru i Boliwii.
To będą już 6 odwiedziny Grzegorza w Atlantydzie, tym razem opowie o podróży po Ameryce południowej. Przygoda na wysokości ponieważ większość podróży zaplanowana została w Andach pomiędzy 3000 a 5100 m.n.p.m.

Peru i Boliwia Grzegorz Kłeczek
Zabierzemy Was m.in. do amazońskiej dżungli, trekking na Machu Picchu, zjazd rowerowy drogą śmierci koło La Paz, via ferratę i tyrolkę w świętej Dolinie Inków, największą solniczkę świata Salar de Uyuni i wiele innych.

Peru i Boliwia Grzegorz Kłeczek

Celem podróży był przede wszystkim trekking starym inkaskim szlakiem. 4-dniowy marsz Inca Trail, dawną inkaską drogą przez Andy, to jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych trekkingów w Ameryce Południowej. 45-km trasa kończy się u bram Machu Picchu. Jest on mino wszystko nie często w planach zorganizowanych grup turystycznych, ponieważ z powodu dużego zainteresowania uczestnictwem w INCA TRAIL dzienna ilość osób wchodzących na szlak została ograniczona przez lokalne władze do 500 osób (liczba ta określa łącznie turystów z obsługą: przewodnikami, tragarzami, kucharzami itp.). W praktyce więc w jednym dniu trekking może rozpocząć około 200 turystów. Stąd stosunkowo niewiele osób udaje się go pokonać.

Peru i Boliwia Grzegorz Kłeczek

W Boliwii z kolei skupiliśmy się na podróży 4×4 w czasie której pokonaliśmy 1100 km przepięknych terenów na granicy Boliwii Argentyny i Chile oraz pod La Paz zjechaliśmy słynną Drogą Śmierci na rowerach. Ta 65 kilometrowa droga w 1995 roku została uznana za najniebezpieczniejszą drogę świata. Średnio dochodziło na niej do około 200 wypadków śmiertelnych rocznie. Obecnie mimo, iż ruch samochodowy został na niej ograniczony dalej przyciąga śmiałków, którzy chcą nią przejechać z dawka adrenaliny.

Peru i Boliwia Grzegorz Kłeczek

Grzegorz Kłeczek – z wykształcenia radca prawny, z zamiłowania fotograf i podróżnik. Jest założycielem i prowadzi Klub Fotograficzny w Olkuszu. Organizator wypraw podróżniczych oraz plenerów i warsztatów fotograficznych w różnych zakątkach świata. Swoje zdjęcia z podróży prezentował również na wielu wystawach fotograficznych, indywidualnych i zbiorowych w tym również w Atlantydzie. Jego fotografie były również publikowane w magazynach takich jak: Gazeta wyborcza – Duży Format, Digital Photo Video oraz Poznaj Świat. W jego kręgu fotograficznego zainteresowania są przede wszystkim ludzie i otaczający ich świat.

Peru i Boliwia Grzegorz Kłeczek

Poniedziałek, 19. września 2016, godz. 19:00
Artefakt Cafe
ul. Dajwór 3, Kraków
www.atlantyda.travel.pl

WSTĘP WOLNY – w zamian za Wasze odwiedziny w barze naszego gospodarza

Nie ma możliwości rezerwacji miejsca – trzeba przyjść odpowiednio wcześniej, kupić piwo/wino/kawę/herbatę i usiąść wygodnie 🙂

Autor wpisu: Dominika Dąbrowska

Szefowa Klubu Podróżników Atlantyda. Pasjonatka fotografii i podróży. Zakochana w Buenos Aires, w którym z pewnością kiedyś zamieszka :) Zawodowo związana z branżą nieruchomości - http://bit.ly/DD_RE

Udostępnij wpis na