Hala Łabowska

TERMIN: 9-10.06.2012
EKIPA: 3 samochody, 1 motocykl i 12 wesołych osób (no dobra 11 wesołych osób i jeden malkontent).
KIERUNEK: Łomnica Zdrój
CEL: Hala Łabowska i nocleg w schronisku
TRASA: mapa w załączniku

Plan był, ale… już na początku zgubiliśmy szlak. A pogoda od początku nas nie rozpieszczała i przez 3/4 trasy towarzyszyła nam ulewa przerywana opadami deszczu ;). Mimo to, humor nas nie opuszczał, było więc baaardzo wesoło i baaaardzo baaaardzo mokro.
W schronisku za to, było wielkie suszenie i obiecana kiełbaska z ognia i długie burzliwe rozmowy, szarlotka prosto z pieca, a także 40% bohaterowie, śpiewy i także mecz, a potem … wyłączyli prąd :/, więc nie pozostało nam nic innego jak położyć się spać.

Po obfitym niedzielnym śniadanku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tego dnia pogoda była dla nas bardziej łaskawa i po krótkim deszczowym epizodzie, wyszło piękne słońce, które towarzyszyło nam aż do parkingu. Było tak cudnie i cieplutko, że Anetka z Celinką zawędrowały aż do Wierchomli [:)] – po drugiej stronie góry. Ale dzielnie dotarły do Piwnicznej, gdzie spotkaliśmy się jeszcze na wspólnym obiedzie a następnie wróciliśmy do Krakowa.

A najlepszym podsumowaniem tego wyjazdu, będą słowa Bogusi “Wróciliśmy!!! działo się działo:…. coś dyndało Andrzejowi…, była aureola bólu…., coś dziwnego było na drodze…, ładnemu we wszystkim było ładnie…, Macki Piotrka sięgały daleko… jajecznica na kiełbasie i herbata w wielkanocnych kubkach, tudzież w kubkach z chin, bądź bohaterami kreskówek…,getry termiczne…, cicha woda, spodnie gryzie…, PLAC ZABAW [;)] …, syndrom Celiny…, Klikniemy i pochowamy – czyli kogo Angela chciała kliknąć i pochować…”
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
SZLAKI: do wyboru 5 szlaków, najtrudniejszy jest niebieski z Łomnicy (2,5h) ,różowy z Łomnicy (w rzeczywistości to żółty szlak) momentami jest dosyć wymagający (4h), w miarę spokojny szlak czerwony z Wierchomli (3h), czerwony z Rytra – początkowo dosyć wymagający (3h), ale najłatwiej dotrzeć szlakiem zielonym z Łomnicy, szlak ten następnie łączy się z żółtym (4,5h).
NOCLEG: doba w pokoju wieloosobowym kosztuje 25zł/os., w pokoju 2os. – 35zł/os.
CENY JADŁA: jajecznica 6zł, szarlotka 5zł, herbata 3zł, kawa 4zł, kiełbasa na ognisko 5zł, ale najlepiej zabrać swoje.

A teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjazdu:

Autor relacji: Magdalena Romańska